Choď na obsah Choď na menu
 


Nábor nových šachistov pre účasť v GŠL 2017/18

2. 9. 2017

sk-gp_nabor-novych-sachistov_2017.jpg

nábor členov.jpg

Vážení priaznivci šachu,

oslovujeme vás s prosbou o spropagovanie nášho Šachového klubu a jeho aktivít vo vašej obci a o oslovenie šachistov z vašej obce, napr.:

  • vyhlásením oznamu o nábore do družstva GŠL v miestnom rozhlase
  • vylepením propagačného letáku o nábore do družstva GŠL na informačnej tabuli obce
  • osobným oslovením ľudí, ktorí vo vašej obci hrajú šach
  • alebo iným spôsobom

ktorí by mohli mať záujem zúčastňovať sa šachového diania v regióne Gemera. Aktuálne ponúkame, okrem iných svojich aktivít, možnosť zaradenia nových šachistov do družstva ŠK GP v súťaži Gemerská Šachová liga 2017/18 (GŠL).

K tomuto kroku pristupujeme preto, že v minulom ročníku sme sa ako klub súťaže GŠL nezúčastnili – hoci v minulých ročníkoch áno – kvôli nedostatku šachistov z našej vlastnej obce ochotných hrať za klub. Aj preto sme sa v minulom roku sústredili prevažne na výchovu mladých šachistov, ktorí by v budúcnosti mohli náš klub reprezentovať. Kým sa tak stane, by sme sa však radi zúčastňovali GŠL ako družstvo dospelých. Veríme, že sa v okolitých obciach nájdu šachisti, ktorí by sa radi zapojili do šachového diania v regióne a posilnili tak rady nášho klubu.

V GŠL hrajú 4-členné družstvá, pričom je dobré, ak je na súpiske družstva aspoň 8 hráčov, keďže nie všetci môžu v konkrétny termín daného kola GŠL nastúpiť na zápas. Každý hráč v danom kole odohrá 4 zápasy s tempom 2x30 minút. V danom ročníku GŠL sa odohrá približne 7 kôl v závislosti od počtu prihlásených družstiev. V minulých ročníkoch sa prihlásili družstvá ako Štítnik, Rožňava, Tornaľa, Betliar, Gemerská Poloma, Kráľ, Revúca. Podrobné pravidlá GŠL nájdete na našej webovej stránke.

Okrem náboru do družstva v GŠL ponúkame aj účasť na šachových turnajoch v regióne, pravidelné šachové tréningy každý týždeň, pre mládež šachový krúžok prebiehajúci týždenne na ZŠ v Gemerskej Polome a účasť na okresnom kole šachového turnaja ZŠ. V nasledujúcom roku plánujeme aj šachové sústredenie mládeže na zámočku Podsúľová.

Ako klub sme podporovaný našou obcou, uchádzame sa aj o 2% z daní a oslovujeme sponzorov. Z týchto zdrojov vieme financovať cestovné náklady pre šachistov zúčastňujúcich sa turnajov za náš klub, organizujeme vlastné turnaje, podporujeme šachovú mládež a zabezpečujeme celkový chod klubu.

V prípade, že by ste sa chceli dozvedieť o fungovaní nášho klubu viac, navštívte našu webovú stránku.

Šachisti, ktorí by sa chceli stať našimi členmi a chceli náš klub reprezentovať v Gemerskej šachovej lige, nech nás kontaktujú na našich kontaktoch.

 

S pozdravom,

 

Mgr. Ondrej Bašták Ďurán

predseda ŠK GP

nabor členov.pdf