Choď na obsah Choď na menu
 


Športový deň v Gemerskej Polome ponúkol aj exteriérový šach a bocciu

15. 7. 2017

Exteriérový šach je výbornou aktivitou v letných mesiacoch - skĺbuje vážnu hru s pobytom vonku a prináša šachový relax na miesta, ktoré sa bežne využívajú na celkom iné účely. Tak tomu bolo aj na futbalovom ihrisku v Gemerskej Polome, kde sa v rámci Športového dňa obce stretli jaj obyvatelia. Aktivity boli zamerané hlavne na deti, ktoré si mohli vyskúšať rôzne športové aktivity vrátene šachu a boccie.

20170715_112507.jpg

Podujatia sa zúčastnili aj deti zo Šachového klubu Gemerská Poloma, ktoré v poslednom školskom roku navštevovali Šachový krúžok, aby si zahrali šach na veľkej šachovnici s veľkými figúrkami. Pridali sa aj noví šachisti, či už deti navštevujúce školy v Rožňave, alebo deti z iných častí Slovenska prázdninujúce v obci u starých rodičov, ale aj deti, ktoré si zahrali len dámu, alebo sa učili ako chodia figúrky. Deťom sa šachy páčili.

20170715_113626.jpg

Hneď vedľa veľkej šachovnice si deti mohli zahrať paralympijský šport boccia (boča), jeho exteriérovú verziu. Súťažia proti sebe dve strany, z ktorých každá má lopty (zhruba veľkosti veľkého jablka) svojej farby. Najprv sa hodí terčová lopta - v tomto prípade žltej farby - a hráči sa snažia hodiť lopty svojej farby (bielej a čiernej) čo najbližšie k terčovej loptičke. Aj túto aktivitu si deti obľúbili.

Posúďte sami z priloženého fotoalbumu.

Obe hry na podujatie zabezpečila miestna firma Ondrej Bašták Ďurán - BASHTO.

Kontakt: www.parahry.sk, info@parahry.sk, 0949737 543.

 

Náhľad fotografií zo zložky Športový deň v Gemerskej Polome